1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

EEA Pressiteade: Eesti Palvushommikusöök

Esmaspäeval, esimesel detsembril, toimub hotellis Radisson Eesti Palvushommikusöök. Tänavuse palvushommikusöögi teemaks on: „Ole eeskujuks”. Sõna võtavad sotsiaalminister Maret Maripuu, ETV „Pereelu” saatejuht Hannes Hermaküla, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning väliskülalised. Muusikat teeb saates „Laululahing” tuntuks saanud gospelkoor Living Stone.

Eestis toimub palvushommikusöök seitsmendat korda. Igal aastal on see üritus toonud kokku mitmeid Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelasi, et tekitada dialoog kogu Eestit puudutavate küsimuste üle, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond. Traditsiooniliselt on see toimunud esimesel advendi nädalal.

Rahvuslike palvushommikusöökide traditsioon sai alguse ligi 30 aastat tagasi USAs. Tänaseks on see levinud Euroopasse ja mujale üle maailma. Möödunud aastal toimus Euroopa Parlamendis kümnes Euroopa Palvushommikusöök. Eestis on hakatud korraldama ka piirkondlikke palvushommikusööke.

Ühelt pidulikult hommikusöögilt on mitmel pool üle mindud paari-kolme päevasele konverentsile. Ka on tavaks saanud naaberriikide esindajate kaasamine, mis on muutnud palvushommikusöögid rahvusvahelisteks üritusteks. Eestisse on tänavu väliskülalistena oodata Saksa palvushommikusöökide korraldajaid ja mitmeid teisi.

Rahvusliku palvushommikusöögi korraldajaks Eestis on Eesti Evangeelne Allianss (EEA) koostöös Eesti Kirikute Nõukoguga. Need organisatsioonid hõlmavad Eestis kõiki suuremaid kiriklikke konfessioone ja kogudusi. Palvushommikusöögi korraldavat toimkonda juhivad pastor Miguel Zayas ja Euroopa Evangeelse Alliansi juhatuse liige Triin Rait.

Peeter Võsu
EEA meediajuht
pvosu@online.ee
+372 5059935


RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia