1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Palvushommikusöögi ajaloost

Tänapäeval palvushommikusöögi nime all tuntud ürituse asutas Seattle'is 1935. aastal Norra immigrant Abraham Vereide. Ta korraldas kristlikke palvushommikusööke poliitikutele ja ärimeestele ning peagi paluti tal sarnaseid kokkusaamisi organiseerida ka San Francisco ja Chicago poliitika- ja ärimaailma juhtidele. 1942. aastaks kolis organisatsioon oma peakorteri Washingtoni, kus see aitas luua hommikusöögigruppe Ühendriikide senatis ja esindajatekojas.

Vennaskond, mis korraldab palvushommikusööke, saab kokku iga aasta veebruari esimesel neljapäeval Washingtonis. Kokkusaamine toimus esimest korda 1953. aastal ja praeguseks osaleb sellel üle 4000 külalise 160 riigist, sealhulgas mitmete riikide juhid. Reeglina peab hommikusöögil kõne Ameerika Ühendriikide president. Hommikusöögi ametlikud võõrustajad on kongressi liikmed. Nii demokraadid kui vabariiklased osalevad korralduskomitee töös, mille juhtimine on vaheldumisi esindajatekoja ja senati käes.

2008. aastal toimus Washingtonis 56. palvushommikusöök.

 

    Palvushommikusöökide kronoloogia:

   EESTI PALVUSHOMMIKUSÖÖK
   KOHALIKUD OMAVALITSUSED

Palvushommikusöökide traditsioon Eestis

Eesti palvushommikusöökide traditsioon sai alguse 21. oktoobril 2002. aastal ettevõtmise “Keegi hoolib” raames ning sellest võttis osa 65 külalist, sealhulgas president, valitsuse ja riigikogu liikmed ning mitmed kirikujuhid.

Eesti palvushommikusöögi toimumisaeg on viidud advendiperioodile. Praegu toimub see üritus esimesele advendile järgneval esmaspäeval.

Sellest ajast saadik leiavad koos riikliku palvushommikusöögiga kõikjal üle Eesti aset 11 kohalikku palvushommikusööki.

Eesti palvushommikusööki korraldavad koostöös Eesti Evangeelne Allianss ja Eesti Kirikute Nõukogu.

Meie missioon on tuua vahendajana kokku erinevate Eesti kogukondade poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased, et tekitada dialoog kogu Eestit puudutavate küsimuste üle, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond.

Meie eesmärk on näha sildade tekkimist erinevate mõjusfääride vahele, et tekiks paremad suhtlusvõimalused ja vastastikune usaldus. Kirikumaailma jaoks on oluline vahendada ja jagada meie uskumusi, väärtushinnanguid ja arvamusi valdkondades, kus me saame vabalt rääkida Jeesuse Kristuse isikust ja sõnumist.

Meie siht on, et igas Eesti maakonnas ja linnas toimuksid taolised üritused ja inimestel võimalus sellest osa saada.

 

Fotol: EV President ja Eesti palvushommikusöögi idee algataja Miguel Zayas esimesel Eesti palvushommikusöögil

 

See lehekülg on muudetud 26/06/08 @ 10:30PM.
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia