1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

Saadetud: Triin Rait - 10/11/08 @ 12:09PM

Palvusel-lõunal arutleti sõna jõu üle
04.11.2008

Rakvere kirikupäevade raames toimus läinud nädalal kohaliku linnavalitsuse ja siinsete kristlike konfessioonide korraldusel ettevõtmisi, mis mahtusid kirikupäevade moto “Avatud kirik” alla.  Ülemöödunud pühapäeval ristikäiguga alanud kirikupäevad kulmineerusid läinud laupäeval restoranis Villa Theresa peetud palvusega-lõunasöögiga kohalike arvamusliidrite osavõtul.
Palvused-lõunasöögid on populaarsed üle maailma. Rakveres peeti esimene
palvus-lõunasöök aasta tagasi, kui siin toimusid üleriigilised misjonipäevad. Nüüd on neist välja kasvanud Rakvere kirikupäevad.  “Pere teeb tugevaks see, kui perel on aega koos olla, mõtelda ja arutleda, näiteks lõunalauas,” ütles ettevõtmise üks korraldajaid Meego Remmel Eesti Evangeelsest Alliansist. “Sellest lähtuvalt on ka kogudus tugevam, kui on aega ühise laua taga asju arutada.”
Rakvere palvusel-lõunasöögil oli peakõneleja keeleinspektsiooni direktor Ilmar Tomusk, kes kõneles sõna jõust ja tähendusest.  Alati tuleb iga lausutud sõna läbi mõelda, oli Tomuski jutu sõnum.  Kutsutud külaliste hulgas oli kohalikke poliitikuid, ettevõtjaid ja vaimulikke.

Virumaa Teataja


RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia