1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

EKD esimees viibis Rumeenia Rahvuslikul Palvushommikusöögil.

EKD esimees Peeter Võsu viibis 17-20 septembril Rumeenia Rahvuslikul Palvushommikusöögil ja koos sellega korraldatud konverentsil “Usk ja väljakutsed 21 sajandil: ühtsus läbi erinevuste”. Palvushommikusöögi korraldasid Rumeenia Parlamendi Oikumeeniline Palvusgrupp ja Euroopa Kristlik Poliitiline Liikumine. Üritus toimus Parlamendi Palees.

Tänavune Rumeenia palvushommikusöök, kuhu kogunes üle kahesaja inimese oli suurimaks ja osavõtjate rohkeimaks, kes tulid kokku nii kodu- kui ka välismaalt. Osavõtjate hulgas oli Euroopa Palvushommikusöökide korraldaja Paul Pietri, endine Bulgaaria President (1997-2002) Peter Stoyanov, Vatikani Suursaadik, Peapiiskop Francisco Javier Lozano, parlamentide ja valitsuste liikmeid ja suursaadikuid kahekümnest riigist ja kirikute ning oluliste organisatsioonide esindajad.

Palvushommikusöögil luges pühakirja ja esines lühiettekandega Eesti esindaja ning palve tegi Vatikani esindaja. Sõnavõtud olid veel Bulgaaria endiselt Presidendilt ja Rumeenia Senati Presidendilt. Pidulikku hommikut juhtis Rumeenia Esindajate Koja President, Parlamendi Oikumeenilise Palvusgrupi President Petru Andea.

Hommikusöögile järgneval konverentsil käsitleti riiki ja kirikut siduvaid teemasid. Ettekanded ja arutelud toimusid nii üldsessioonidel kui ka töörühmades.

Rumeenia Parlamendi Oikumeenilisse Palvusgruppi kuulub 22 Parlamendi Esindajate Koja liiget ja 38 Senati liiget. Rumeenia Parlamendi Palee on Euroopa üheks huvitavaimaks ehitiseks. Chiaucesku alustatud hoone on Pentagoni järgi maailmas suuruselt teine büroohoone. Kuna kogu sisu on marmorist, tammepuust ja väärismetallidest, on see arvatavasti kallim, kui Pentagon, kuigi ehitusmaksumust keegi ei tea. Selle ehitamist alustati 1984. aastal ja praeguseks on veel mõned osad lõpetamata.


Peeter Võsu

EKD esimees


RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia