1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

Eile hommikul toimus Tartus üheksas Lõuna-Eesti palvushommikusöök, kus mõeldi saabunud aasta tähtpäevadele ja kutsuti üles hoidma teed mälu juurde puhtana, seisma vabaduse, mitte omavoli eest ning olema hoolikas öeldud sõnades. Selle aastase ürituse peakõneleja kirjanik Lehte Hainsalu pidas kõne teemal „Sõna. Sõna loomisvägi.“

Kirjanik Lehte Hainsalu märkis oma kõnes: „Meie kõik loome homset päeva täna mõeldud, öeldud ja kirjutatud sõna läbi. Kes mõtleb madalalt, loob madalust; kes räägib haigustest, elab haigustega; kes vihkab ja põlgab, kogeb viha ja põlgu. See, kes vaatab maailma armastavate silmadega, saab tunda universumi tingimusteta armastust.“

„Just ülesehitav Sõna jääb olemata meie tänase päeva käsikähmluses ja kukepoksis,“ ütles Hainsalu.

Palvushommikusöögi auesimees, Tartu linnapea Urmas Klaas ütles koosviibimise avasõnavõtus: „Sel aastal on meil mitmeid olulisi tähtpäevi nii Tartu linnas kui terve Eesti rahva jaoks. Nende mäletamise eest peame me ise hoolt kandma, see on meie vastutus hoida teed oma mälu juurde puhtana.”

Tartu Ülikooli matemaatikatudeng Mikael Raihhelgauz ütles oma sõnavõtus mõeldes Vabadussõtta läinud koolipoistele: „Tõeline vabadus ei ilmuta ennast siis, kui me valime midagi, mida hullult tahame teha. Vabadus ilmneb siis, kui me seisame keerulise valiku ees, kui õige tee on raske, ebameeldiv ja ohtlik, aga me teame, et me ei saa endast lugu pidada, kui me seda teed ei vali.“

Palvushommikusöök tõi Mileedi Lille- ja Interjöörikeskusesse kokku Lõuna-Eesti valdade ja linnade poliitika-, majandus-, haridus-, kultuuri- ja usuelu esindajad. Koosviibimise auesimees on Tartu linnapea Urmas Klaas. Hommikusööki juhtis Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) lõuna piirkonna piiskop Joel Luhamets. Tänu- ja eestpalvete osa juhtis Rooma Katoliku Kiriku Pühima Neitsi Maarja Pärispatuta Saamise koguduse preester isa Miguel Angel Arata Rosenthal.

Muusikat tegi palvushommikusöögil rahvamuusikaansambel Triskele, koosseisus: Tarmo Tabas, Ergo-Hart Västrik, Heikki-Rein Veromann, Janno Mäe, Toivo Sõmer, kes esitasid Lõuna-Eestist pärit vaimulikku muusikat.

Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160 riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Koosviibimise eesmärk on tekitada dialoogi kogu Eestit puudutavates alusküsimustes nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond. Lisaks Tallinnas toimuvale Eesti palvushommikusöögile, leiab üritus aset veel mitmes Eesti linnas, suurim neist on jaanuari alguses aset leidev Lõuna-Eesti palvushommikusöök Tartus.

Lõuna-Eesti palvushommikusööki korraldab toimkond, kuhu kuuluvad Tartu linnapea Urmas Klaas, EELK piiskop Joel Luhamets, ettevõtja Väino Põllumäe, Eesti Kirikute Nõukogu asepresident Meego Remmel ning Eesti palvushommikusöögi toimkonna koordinaator Triin Rait.


RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia