1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

12. detsembril toimuva seitsmeteistkümnenda Eesti palvushommikusöögi keskne teema on elu põhiväärtused.

 

Rahvuslik palvushommikusöök toob riigikogu konverentsisaali kokku Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased ning vabakondade esindajaid. Koosviibimist juhivad XVII Eesti palvushommikusöögi auesimehed riigikogu liikmed Anneli Ott ja Toomas Jürgenstein.

 

„Sügisel jäi Eesti ühiskonnas kajama mõte - „hea elu ja hästi elatud elu ei ole päris üks ja sama asi", see paavst Franciscuse visiidi ajal välja öeldu andis märku teema olulisusest ning soovime koos olles seda avada,“ ütles hommikujuht riigikogu liige Anneli Ott.

 

„Täna, kui möödub sada aastat sinimustvalge lipu heiskamisest Pika Hermanni tornis, on sealsamas Toompea lossis väga sobilik mõelda meie elu põhiväärtuste kui ka elu tähenduse üle, millele viitab palvushommikusöögi seekordne teema“ tõdes hommikujuht riigikogu liige Toomas Jürgenstein.

 

Rahvusliku palvushommikusöögi teemat mõtestavad kahekõnes lahti teoloog ja kasvatusteadlane, Kõrgema Usuteadusliku Seminari rektor Einike Pilli, kellega vestleb vaimulik ja eetik, Eesti Kirikute Nõukogu asepresident Meego Remmel.

Traditsiooniliselt advendiaja sees toimuval üritusel esineb Tallinna Huvikeskus Kullo flöödiansambel. Tallinna erinevatest koolidest õpilaste ansambli juhendaja on Maris Lend. 

 

Koosviibimise eesmärk on tekitada dialoogi kogu Eestit puudutavates alusküsimustes nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond.

Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160 riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Eestis toimub palvushommikusöök lisaks Tallinnale kord aastas veel mitmes Eesti linnas, suurim neist Lõuna-Eesti palvushommikusöök, mis leiab aset jaanuari alguses Tartus.

 

Eesti palvushommikusööki korraldab Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkond, mida juhivad Triin Rait ja Meego Remmel.


RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia