1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

Täna hommikul, neljapäeval, 3. jaanuaril 2013. aastal kogunes Atlantise restoranis Tartus sadakond Lõuna-Eesti liidrit kolmandale Lõuna-Eesti palvushommikusöögile. 
  
Hommikusöögil kõneles Tartumaa ettevõtja Väino Põllumäe, kes rääkis imelisest tervenemisest ning elumuutusest.  Integratsiooni Uuringute Instituudi juhtivteadur Mart Rannut kõneles, et meie kujutlus maailmast ei pruugi alati kattuda maailma tegeliku olemusega, usus võime aga puutuda kokku kõrgema reaalsusega.   Palvushommikusöögi auesimees, Tartu linnapea Urmas Kruuse leidis, et senisest enam peaksime väärtustama lihtsaid asju nagu hea sõna ja inimlik soojus. Samuti ei tohiks üllaste eesmärkide poole püüelda vahendeid valimata. 
 
Värske ja vahetu muusikalise kogemuse andis Papibänd, koosseisus EELK õpetaja Mart Jaanson, õpetaja Naatan Haamer ja praost Joel Luhamets.  Viimane oli ühtlasi ka hommikujuht. 
  
Lõuna-Eesti palvushommikusöögi eesmärk on teenida Lõuna-Eesti liidreid pakkudes kohtumisvõimalust heade mõtete jagamiseks ning omavaheliseks vestluseks ühendamaks inimesi ja valdkondi, mida keegi esindab. Hommikusöögil osalesid mitmed Lõuna-Eesti linnapead, maavanemad, linnavolikogude esimehed, riigikogulased, kõrgkoolide rektorid, kultuuritegelased, ettevõtjad ning vaimulikud.  Hommikusöök lõppes kell 10.30 minutilise mälestusseisakuga Vabadussõjas langenute mälestuseks. 
  
Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160-s riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis.  Detsembrikuu alguses toimus üheteistkümnes Eesti palvushommikusöök Toompeal, Riigikogu konverentsisaalis ning lisaks Tallinnale leiavad sarnased koosviibimised aset veel kuues Eesti linnas.  Kogunemiste eesmärk on tekitada dialoog sellistes kogu Eestit puudutavates küsimustes, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond.  Lõuna-Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.

RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia