1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

Saadetud: Triin Rait - 05/12/12 @ 9:40PM
Täna hommikul, 5. detsembril kogunes sadakond inimest Riigikogu konverentsisaali Toompeal üheteistkümnendale Eesti palvushommikusöögile.
 
Avasõnad ütlesid tänavuse palvushommikusöögi juhid ja auesimehed kaitseminister Urmas Reinsalu ja riigikogu liige Helmen Kütt.  Eesti ja vene keelset vaimulikku koorimuusikat esitas Tallinna Betaania koguduse noortekoor.  Eesti Kaitseväe Teavituskeskuse ülem leitnant Hannes Võrno avas teema „Tasuta vabadus?“ kutsudes inimesi üles võtma vastutust vabaduse eest ning meenutas kohustust vaimu ärksana hoida.  Peakõneleja, Pirita kloostri vaimulik Vello Salo tõdes 87 aasta vanuse mehena, et lõplikult siin elus on kõige tähtsam armastus ning kutsus kuulajaid tegema armastusetegusid. 
  
Urmas Reinsalu palvushommikusöökidest, "Palvushommik on koht, kus erineva taustaga inimesed saavad kokku, et ühiselt mõelda väärtustest, mis teevad meist väärika inimese. Ühisväärtused loovad meid vaba rahvana,  kes on suuteline oma tuleviku ja vaimu eest hea seisma."  Koosviibimise eesmärk on tekitada dialoogi sellistes kogu Eestit puudutavates küsimustes, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond.  Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160-s riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Eestis toimub palvushommikusöök lisaks Tallinnale veel mitmes Eesti linnas, suurim neist jaanuari alguses aset leidev Lõuna-Eesti palvushommikusöök Tartus.
 
Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.

 


RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia