1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

Kolmapäeval, 5. detsembril toimub Riigikogu konverentsisaalis üheteistkümnes Eesti palvushommikusöök.

 
Palvushommikusöök toob kokku mitmed Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased ning vabakonna esindajad. Tänavuse palvushommikusöögi juhid ja auesimehed on Kaitseminister Urmas Reinsalu ja Riigikogu liige Helmen Kütt.
 
“Oleme ajalikud, paljud meie teod on ajalikud, kuid seda ei tohi olla meie mõtted, me peame suutma vaadata üle ajahorisondi - kaugemale meie päevade lõpust siin maailmas,” tõdeb Urmas Reinsalu, üks palvushommikusöögi juhte.  Üheteistkümnes Eesti palvushommikusöök keskendub veendumuste ja tegude ühtsusele inimese elus ning nende väljendumisele ühiskonnas.
  
Hommikuse koosviibimise peakõneleja on Katoliku Kiriku vaimulik, literaat, tõlkija ja kirjastaja Vello Salo. Kõneleb ka Eesti Kaitseväe Teavituskeskuse ülem leitnant Hannes Võrno.  Muusikat teeb Tallinna Vene EKB Betaania koguduse noortekoor Sanctus.
 
Koosviibimise eesmärk on tekitada dialoogi sellistes kogu Eestit puudutavates küsimustes, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond.  Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160-s riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Eestis toimub palvushommikusöök lisaks Tallinnale veel mitmes Eesti linnas, suurim neist jaanuari alguses aset leidev Lõuna-Eesti palvushommikusöök Tartus.
 
Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.
 
Info: Triin Rait, 56220075, triin.rait@palvus.ee
 

RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia