1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

Saadetud: Triin Rait - 05/01/12 @ 10:17PM

Täna, 5 jaanuari hommikul kogunes üle saja inimese Lõuna-Eesti palvushommikusöögile Tartusse, restorani Atlantis.  Hommiku avas Lõuna-Eesti palvushommikusöögi auesimees Tartu linnapea härra Urmas Kruuse. „Mul on hea meel, et selline traditsioon on Tartus kindlalt püsima jäänud  ja  inimesed leiavad aja, et tulla kokku ning mõtiskleda elu püsiväärtuste üle. Vahel tundub, et aina tuleviku nimel pingutades unustame oleviku ja ei oska olla tänulikud selle eest, mis meil täna on. Tänutunne avab meile aga uusi võimalusi ja aitab meil paremini mõtestada oma kaugemaid eesmärke,“ ütles Urmas Kruuse.   

 
Eesti Kaitseväe teavitusosakonna teabekeskuse ülem nooremleitnant Hannes Võrno ja teenekas õendusabi teenuse osutaja, Eesti koduõenduse rajaja proua Ilve-Teisi Remmel kõnelesid kokkutulnuile usust ja igavikuliste väärtuste olulisusest inimese elus.  Muusikaga rikastas koosviibimist Tõnis Mägi.  Hommik lõpetati seistes ühises palves, mida juhtisid erinevad vaimulikud ning lauluga Hoia Jumal Eestit.  Koosviibimisel osalesid mitmed Lõuna-Eesti linnapead, linnavolikogude esimehed, riigikogulased, kõrgkoolide rektorid, kultuuritegelased ettevõtjad ning vaimulikud.   
  
Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160-s riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis.  Detsembrikuu alguses toimus kümnes Eesti palvushommikusöök Toompeal, Riigikogu konverentsisaalis ning lisaks Tallinnale leiavad sarnased koosviibimised aset veel kuues Eesti linnas.  Kogunemiste eesmärk on tekitada dialoog sellistes kogu Eestit puudutavates küsimustes, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond.  Lõuna-Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait. 
 
 

RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia