1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

Pressiteade

29.12.2011
 
Nädala pärast, neljapäeval, 5. jaanuaril 2012. aastal toimub teine Lõuna-Eesti palvushommikusöök Atlantise restoranis, Tartus.
 
Lõuna-Eesti palvushommikusöögi eesmärk on teenida Lõuna-Eesti liidreid pakkudes kohtumisvõimalust heade mõtete jagamiseks ning omavaheliseks vestluseks ühendamaks inimesi ja valdkondi, mida keegi esindab.  „Meie sooviks on erinevate elualade juhtide kokkutoomine millegi-kellegi suurema nimel kui pelgalt omaenda elu ja tegevus.  Loodame, et sarnased sündmused lõimivad tervet ühiskonda ning vähendavad killustumist ka Lõuna-Eestis,“ ütleb Lõuna-Eesti palvushommikusöögi auesimees härra Urmas Kruuse.
 
Koosviibimisel osalevad mitmed Lõuna-Eesti linnapead, linnavolikogude esimehed, riigikogulased, kõrgkoolide rektorid, kultuuritegelased, ettevõtjad ning vaimulikud.  Hommikusöögil kõnelevad Eesti Kaitseväe teavitusosakonna teabekeskuse ülem nooremleitnant Hannes Võrno, teenekas õendusabi korraldaja proua Ilve-Teisi Remmel ja muusikat teeb Tõnis Mägi.
 
Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160-s riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis.  Detsembrikuu alguses toimus kümnes Eesti palvushommikusöök Toompeal, Riigikogu konverentsisaalis ning lisaks Tallinnale leiavad sarnased koosviibimised aset veel kuues Eesti linnas.  Kogunemiste eesmärk on tekitada dialoog sellistes kogu Eestit puudutavates küsimustes, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond.  Lõuna-Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.

RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia