1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

Pressiteade

7.12.2011

Täna hommikul toimus kümnes Eesti palvushommikusöök Riigikogu konverentsisaalis.  Koosviibimisest võttis osa üle saja inimese.  Hommiku teema Palve ja rõõm väljendas tänu ja rõõmu 20 vabaduse aasta eest Eesti iseseisva riigina kui ka kümne aasta pikkuse Eesti palvushommikusöögi traditsiooni üle.  Peakõneleja Euroopa Parlamendi liige härra Tunne Kelam rääkis poliitiku moraalsest vastutusest.  Videointervjuu kaudu kuuldi Eesti parima keskmaajooksja Tiidrek Nurme mõtteid palve olulisusest.  Hommiku viisid läbi Riigikogu asespiikrid proua Laine Randjärv ja härra Jüri Ratas.  Proua Laine Randjärv ütles, "on tänuväärne, et palvushommikusöökide traditsioon on Eestisse tulnud ja siin juba 10 aastat ka olnud.  Tema tähtsus seisneb selles, et kokku on võimalik tuua erinevate elualade, maailmavaadete ja valdkondade inimesi, kes selle pooleteise hommikutunni jooksul vaimus ühele lainele jõuavad. Ja see viib meie elu edasi ja annab turvatunde!"  Jüri Ratas: „on hästi teada, et Eesti ristiusu kirikud on väga oikumeenilised oma tegevuses. Riigikogus on oikumeenia olnud eriti ilmekas palvushommikusöökide näol. See on ühendanud inimesi, aidanud leida ühisosa ning avaramat maailmavaadet.“

Palvushommikusöök toob kokku mitmed Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased ning vabakonna esindajad.  Koosviibimise eesmärk on tekitada dialoog sellistes kogu Eestit puudutavates küsimustes, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond. Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160-s riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis.

Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.


RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia