1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

EKD esimees Peeter Võsu abikaasaga viibis oktoobri esimesel nädalavahetusel Leedu Rahvuslikul Palvushommikusöögil ja sellele eelnenud konverentsil. Palvushommikusöögi korraldas Leedu Vabariigi President Valdas Adamkus. Üritus toimus 4-5 oktoobril Presidendi Palees, Vilniuses.

Palvushommikusöögi konverentsi avas President Adamkus kõnega, milles ta rõhutas kristluse ja kristlike väärtuste olulisust Leedus. Sõnavõttudega esinesid mitmed Leedu riigi- ja usutegelased. Külalistest kõnelesid esindajad Lätist, Saksamaalt, Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest ja Eestist. Eesti poolse tervituse tõi Riigikogu liige Tõnis Kõiv.

Palvushommikusöökide traditsioon on maailmas hoogu juurde saanud. Enamasti on hommikusöögile lisandunud päev või kauemgi kestev konverents. Selle on tinginud ürituste rahvusvahelisteks muutumine, kuna kaugelt kokku tulnud külalistele on vaja pakkuda sõnavõtte ja need ei mahu enam ühe hommikusöögi raamidesse. Samuti kujutavad need üritused endast suhtlusvõrgustikke. Kokku tulevad kümned, mõnikord sajad poliitikud, diplomaadid, usu- ja ühiskonnategelased, keda ühendab kristlik mõtteviis. Loomulikult on nendeks kohtumisteks ka piisavalt aega vaja.

Leedus toimus palvushommikusöök kaheksandat korda. Osa võttis ligi 130 inimest. Üritus toimus nädal enne parlamendi valimisi.

Peeter Võsu
EKD esimees
+372 5059935


RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia