1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

Saadetud: Triin Rait - 04/01/11 @ 1:05PM
Pressiteade
4.01.2011
 
Neljapäeval, 6. jaanuaril toimub Tartus esmakordselt Lõuna-Eesti palvushommikusöök „Üks maa, üks rahvas“, mille eesmärk on tuua kokku Lõuna-Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased, et tekitada dialoog väärtushinnangute teemal.
 
Seni traditsiooniliselt jõuluaja ja aasta alguse pidustuste lõppu tähistaval kolmekuningapäeval aset leidnud Tartu linna palvushommikusöögist on viie aastaga saanud kogu Lõuna-Eestit ühendav sündmus. 
 
"Just uuel aastal kui inimesed eelmisest aastast kokkuvõtteid teevad ning uue aasta sihte seavad on palvushommikusöök ettevõtmine, mis on meile oluline ühendades erinevaid ringkondi ja tuletab meelde ning kinnistab meie põhiväärtusi,“ ütles Esta Tamm, Tartu maavanem ja Lõuna-Eesti palvushommikusöögi nõuandva kogu liige.
 
Koosviibimisel osalevad mitmed Lõuna-Eesti maavanemad, linnapead, linnavolikogude esimehed, riigikogulased, kõrgkoolide rektorid, kultuuritegelased, ärimehed ning vaimulikud.  Esimese sellise Lõuna-Eestist ühendava koosviibimise auesimees on Urmas Kruuse, Tartu linnapea.
 
Ürituse peakõneleja on Ants-Johannes Martin, Eesti Maaülikoolist, musitseerivad noored muusikud Madara Vilson (Laulukarusell 2006 võitja, Tähetede Laul 2009 publiku lemmik) ja Sander Tamm.
 
Lõuna-Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.
 
 
Triin Rait
Eesti palvushommikusöögi toimkonna liige
+372 56220075
triin.rait@palvus.ee

RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia