1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

Saadetud: Triin Rait - 07/12/10 @ 9:47PM

Tänavune Euroopa Palvushommikusöök toimus 1 detsembril Büsselis, mis tõi Euroopa Parlamenti (EP)kokku lisaks EP liikmetele ja euroinstitutsioonide ametnikele ka sadu parlamendi- ja valitsusliikmeid, aadlikke ja teisi euroinstitutsioonidega seotud inimesi üle Euroopa ja ka mujalt. Tänavust palvushommikusööki juhtis Jerzy Buzek, Euroopa Parlamendi President. Peakõnelejaks oli Prince Nikolaus Von Liechtenstein. Lühisõnavõtuga esines Hannu Takkula, MEP Soomest ja alguspalve oli Peter Van Dalen’ilt, MEP Hollandist. Laulis Wintley Phipps USA’st, kes on kaasa teinud mitmetel Billy Graham’i evangeelsetel suurüritustel. Palvushommikusöök toimus Euroopa Parlamendis kolmeteistkümnendat korda.

 
Peakõneleja, Prince Nikolaus Von Liechtenstein ütles, et kristlus on Euroopat kujundanud rohkem, kui miski muu. Oma kõnes rõhutas ta vajadust osaduseks, sõpruseks üksteisemõistmiseks Euroopa poliitikute vahel. Ühendavaks lüliks nimetas Pince Liechtenstein ühiseid väärtusi, vaimulikku ja kultuurilist tausta. Probleemiks pidas ta Jeesuse tahapingile asetamist ja ise „väikesteks jumalateks” pürgimist. Von Liechtenstein pakkus välja ka idee, rajada Euroopas Tänupüha sarnaselt USA’le, et oskaksime Jumalale tänulikud olla ja mõtleksime tänuga ühisele Euroopale.
 
Muusika oli väga kaasakiskuv ja emotsionaalne. Oma viimase laulu eel meenutas laulja Wintley Phipps sündmust, kus ta oli Oprah Winfrey’d noore tudengina julgustanud ja talle edastanud sel hetkel tunnetatud sõnumi tema tuleviku perspektiivist, mis on tänaseks kuhjaga täitunud. Sarnase julgustava sõnumi ütles ta ka palvushommikusöögil osalejatele. 
 
Euroopa Palvushommikusöök on viimastel aastatel ületanud hommikusöögi mõõtmed. Üritus algas 30. novembril õhtusöögiga Euroopa Komisjoni majas, kuhu kogunes üle saja osavõtja. Avaüritus oli mõeldud mitteformaalseks suhtlemiseks.
 
Hommikusöögile järgnes paneeldiskussioon teemal: Jeesuse sarnane teenimine avalikus elus, mida juhtis Hannu Takkula, MEP Soomest. Väga huvitavas, kaks tundi kestnud paneelis jagasid praktilisi näiteid oma eludest külaline Zambiast, Suursaadik, H.E. Inonge Mbikusita-Lewanika ja kaks Europarlamendi liiget Slovakkiast: Anna Zaborska ja Miroslav Mikolasik. 
 
Pärast paneeldiskussiooni kogunesid külalised lõunale, mida modereeris Vicky Ford, MEP Ühendkuningriigist. Lõunalauas oli pikem sõnavõtt Marius Dugulescu’l Rumeenia Parlamendist. Dugulescu rõhutas kristliku osaduse vajadust ja olulisust poliitikutele. Ta kirjeldas värvikalt, kuidas tal tuleb kodumaal oma kristlikke vaateid kaitsta ja nende eest seista, mis võib ajapikku tekitada ebakindlust. Kord aastas Euroopa tipp-poliitikute ja aadlike seltskonda tulek annab kindlustunde ja vaimujõu oma põhimõtetele kindlaks jääda.
 
Vabas lõunalaua vestluses nimetas Prince Nikolaus Von Liechtenstein, üks Euroopa palvushommikusöögi initsiaatoritest, et ta oli enne palvushommikusöögi algatamist käinud USAs sarnasel üritusel, mis oli talle sügava mulje jätnud. Seejärel oli ta proovinud samu põhimõtteid ellu rakendada Shveitsis, kus ta korraldas palvushommikusöögi 1991. aastal. Kui ta koos mõttekaaslastega 1997. aastal Euroopa Palvushommikusööki alustas, oli idee juba läbi proovitud. Selleks ajaks oli sama üritus käivitunud ka juba Saksas. 
 
Ka Euroopa uued demokraatlikud riigid on liitunud või liitumas üha rahvusvahelisemaks muutuva palvushommikusöögi traditsiooniga. Nende läbiviimine erineb riigiti, kuid ürituse fookuses on alati Jeesus Kristus.
 
Peeter Võsu
07.12.2010

RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia