1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

Pressiteade

10.12.09

Kolmapäeval, 16. detsembril toimub Solarise keskuses Eesti palvushommikusöök teemal "Leides lootust kriisiajal".

Palvushommikusöök toob kokku mitmeid Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelasi. Tänavuse palvushommikusöögi juht ja auesimees on riigikogu liige Tõnis Kõiv.

„Palvushommikusöögi teemaks sel aastal on "Leides lootust kriisiajal",” ütles palvushommikusöögi juht Tõnis Kõiv. "Kui saksa kirjanikult Goethelt küsiti kunagisel riigile raskel ajal, kuidas on rahvas oma eluga rahul, vastanud suur kirjanik, et rahvas loodab palju. Lootus paremale tulevikule aitab meil vastu pidada ja rasked ajad üle elada,” kinnitas Kõiv.

Hommikuse koosviibimise peakõneleja on Eesti palvushommikusöögi traditsiooni üks algatajatest, pastor Miguel Zayas. Muusikat teevad Piret ja Tõnu Laikre, kelle kirjutatud laul „Tallinn“ võitis uudisloomingu konkursi „Tallinna laul 2009“.

Eesti palvushommikusöök toimub sel aastal kaheksandat korda. Ürituse eesmärk on luua ja arendada dialoogi kogu Eestit puudutavates küsimustes, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond.

Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160-s riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Eestis on sellest välja kasvanud kokkusaamised lisaks pealinnas toimuvale üheksas maakonnas.

Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.

 

Triin Rait

triin.rait@palvus.ee

+372 56220075


RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia