1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Uudised / Teated

ELITSA VUCHEVA
Eestlased on maailmas kõige vähem religioossed

Viis Euroopa Liidu riiki on esikümne hulgas maailma kõige vähem religioossete maade nimekirjas, kus Eesti on esimene, näitab uus küsitlus.

Nädala alguses avaldatud Gallupi tulemused näitavad, et vaid 14 protsenti eestlastest vastasid jaatavalt küsimusele: "Kas religioonil on tähtis osa sinu igapäevases elus?"

Eestile järgnevad Põhjamaad Rootsi ja Taani, kus 17 ja 18 protsenti vastasid jaatavalt samale küsimusele.  T¨ehhi on 21 protsendiga viiendal kohal, järgnedes Norrale (20%), Prantsusmaa on üheksas, sealsetest elanikest tunnistab vaid veerand, et religioonil on oluline koht nende elus.

Suurbritannia, Soome, Holland, Leedu, Läti ja Bulgaaria on samuti riikide hulgas mille elanikud ei pea religiooni rolli oma igapäeva elus oluliseks.

Vastandina kerkivad esile Itaalia, Portugal, Poola, Rumeenia ja Kreeka, mis on ELi kõige religioossemad liikmesmaad.

Siiski ei jõua ükski ELi maa maailma religioossemate riikide esikümnesse, mida juhib Egiptus - kus kõik vastasid küsimusele jaatavalt, Bangladesh ja Sri Lanka (99%).

Mitmed Aafrika riigid, nende seas Kongo, Malawi ja Senegal, samuti Indoneesia ja Araabia Ühendemiraadid on samuti nimekirjas.

Gallupi analüütikute Steve Crabtree ja Brett Pehlami sõnul võib küsitluse tulemusi selgitada tõsiasjaga, et "rahvastiku religioossus on tugevalt seotud riigi keskmise elatustasemega."

Riikides, mida "tavaliselt nähakse osana arenenud maadest" kuskil 38 protsenti arvavad, et religioonil on tähtis osa nende elus, samas kui "8 riiki 11st, kus peaaegu kõik elanikud (vähemalt 98%) vastasid küsimusele jaatavalt on "vaesemad rahvad Saharast lõunasse jäävast Aafrikast ja Aasiast."

Ameerika Ühendriigid, kus kaks kolmandikku küsitletuist andsid jaatava vastuse on "rikka maailma" kõige religioossem maa, osariikidest Mississippi kõige pühendunum (85%) ja Vermont kõige vähem (42%).

Küsitlus viidi läbi 143 riigis ning keskmiseks tulemuseks saadi kaheksa inimest 10 ütlesid, et religioonil on tähtis osa nende elus.

Allikas: http://euobserver.com/9/27587


RSS 2.0
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia