1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Tallinna linnapea Jüri Ratase sõnavõtt Tallinna linna palvushommikusöögil

01.06.2006
Palvushommikusöök Mustpeade Majas

Tallinna Linnavalitsuse poolt veelkord tere hommikust austatud koosviibijad!

Tänase piduliku hommikusöögi avamise puhul tahaksin märkida, et meie igapäevases tormavas elurütmis on vahel tõesti vaja võtta aega mõtisklusteks ja mõttevahetuseks ning teha seda kiirustamata, veidi teistsuguses miljöös ja seltskonnas kui tavaliselt.

Neil päevil on algamas Vanalinna Päevad, mis toovad linna hulgaliselt külalisi lähedalt ja kaugelt, et osa saada meie vanadest ajaloolistest traditsioonidest, käsitöömeistrite tegevusest, kultuurisündmustest. Kõik see toimub 2011. aastaks Tallinna Euroopa Kultuuripealinnaks pürgimise taustal. Selleks valmistumine rikastab eelolevad aastad Tallinnas ja teistes Eesti linnades paljude huvitavate kultuurisündmustega.

Kuivõrd kultuur ja loodushoid on omavahel tihedasti läbi põimunud, siis oli Euroopa Kultuuripealinna tiitli taotlemise loogiliseks jätkuks meie algatus Euroopa Rohelise Pealinna tiitli kehtestamiseks Euroopa Komisjoni poolt. Nagu teate, kirjutasid sellekohasele memorandumile Tallinna päeval alla seitsmeteistkümne Euroopa linna esindajad, Strasbourgis lisandusid neile veel 9 linna.

Tänaseks on meie algatust toetanud juba 35 Euroopa linna.

Seega oleme teadvustanud Euroopale, et Eesti on kindlalt Euroopas ja et ka väikese riigi pealinnas võib sündida üleeuroopalisi ideid ja algatusi.

Kuulus linnauurija Edgar Kant on öelnud 80 aastat tagasi sellised laused: "Linna tuleb vaadata ühtaegu kui tervikut ja kui üksikelementide kogumit. Linna tuleb suhtuda kui elusolendisse."

Need sügava tähendusega laused on aktuaalsed ka täna ja praegune linnavalitsus juhindub neist. Ometi oleme ka meie sõltuvad varem ja teiste otsustajate poolt tehtud otsustest ning nende tagajärgedest. Olgu nendeks näiideteks kas või Viru Poeg, Tõnismäe Pronksmees, Lasnamäe linnaosa tervikuna või siis palju aastaid otsust oodanud Harju tänava varemed.

Linnavalitsuses tuleb iga päev langetada otsuseid, mis peavad ühtaegu olema õiglased, aga samas olema vastavuses ka õigusaktidega. Niisuguste otsuste tegemiseks on vajalik eelnev koostöö linnakodanike ühendustega, äriühingutega ja riigiasutustega.

Kasutades täna võimalust, kutsungi Teid tihedamale koostööle linnavalitsusega, et üheskoos leida paremaid lahendusi linna ees seisvatele, sageli keerukatele probleemidele.
Tänan tähelepanu eest!


http://www.ratas.ee/index2.php?pid=3&id=56&w=2

See lehekülg on muudetud 27/06/08 @ 10:37AM.
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia