1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Jõgevamaa tänuhommikusöögil, 28.11.2008

Jõgevamaa tänuhommikusöögil Mustvee Betaania Koguduse uues palvelas said maavanema tänukirjad Mustvee, Jõgeva, Sadala kogudus ja Eesti EKB Koguduste Liit.

Eesti Vabariigi 90. juubeliaasta piduliku lõpupäeva hommikul 28.novembril Mustvee Betaania Koguduse uues palvelas toimunud Jõgeva maakonna tänuhommikusöögil andis maavanem Aivar Kokk maakondlikku tänu väljendavad aukirjad viljaka koostöö eest nii Mustvee kui ka Jõgeva ja Sadala kogudusele ning Eesti EKB Koguduste Liidule.

Tänuhommikusöögile, mida juhatas Betaania koguduse pastor Paul Gill, olid kutsutud nii maakonna koguduste vaimulikud ja juhatuste esimehed kui ka omavalitsuste volikogude esimehed ning linna- ja vallajuhid. Lisaks neile olid kutsutute seas Jõgevamaalt valitud Riigikogu liikmed. Parlamendi spiiker Ene Ergma avaldas oma kõnes erilist tunnustust pastor Gillile, kelle eestvedamisel on valminud sedavõrd kaunis maakonna uusim pühakoda: "Kui Paul teeb õiget asja, siis inimesed hakkavad sellesse uskuma - ja abi tuleb!"

Maavanem Kokk tänas kõiki tehtud töö ja panuse eest maakonna elu arendamisse, andes üle hulga tänukirju. Sõnavõttudega esinesid teiste seas ka Mustvee linnapea Mati Kepp, Tartumaa praost Joel Luhamets ning Eesti EKB Koguduste Liidu president Meego Remmel. Viimase eestvõttel lauldi enne banketilaua juurde asumist ka regilaululine söögitänulaul ning paluti söögipalve. Muusikaga sisustas tänuhommiku Mustvee koguduse juhatuse esinaise Reet Pappe juhitud tütarlaste ansambel.

Sarnased tänu- ja palvushommikusöögid on muutunud ülemaaliseks traditsiooniks pärast iga-aastaste Eesti palvushommikusöökide korraldamistava juurdumist aastast 2002. Advendiaja algust tähistav Eesti palvushommikusöök leidis tänavu aset Tallinnas 1.detsembril, kui Liidu president Remmel rääkis kristlike eeskujude tähendusest pereelus ning samas laulis gospelkoor Living Stone pastor Indrek Luide juhatusel.

Meego Remmel
 

See lehekülg on muudetud 26/05/09 @ 7:32AM.
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia