1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Rapla advendihommik

10. detsembril toimus Rapla maavanema Tõnis Blanki eestvedamisel Raplas advendihommik, mis sisult palvushommikusöök oli. Kõnelesid prof Ülo Vooglaid, Eesti Panga nõukogu esimees prof Mart Sõrg, kohalik ärimees Avo Kull ja Märjamaa koguduse õpetaja Illimar Toomet.
«Rahvuslike palvushommikusöökide n-ö maaletooja Miquel Zayas käis juba kevadel meie maavanema juures rääkimas ja julgustamas ka kohalikul tasandil seda korraldama. Moodustasime siis maavanema juurde väikese töögrupi ning esimese korra kohta läks minu arvates asi kenasti korda, kuigi oli ka kahtlejaid ja umbusklikke, eriti omavalitsuste poole pealt,» kirjeldas Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk idee sündi.

«Meil pakuti see üritus välja advendihommikuna, mis andis asjale kindlasti positiivse fooni. Rapla maakonnas on olnud aastaid tavaks, et koguduste ja omavalitsuste esindajad saavad maavanemaga iga aasta alguses terveks päevaks kusagil koguduses kokku ja arutavad ühiseid tööasju. Lisaks vaimulikele oli seekord kohal suur osa maakonna äri-, poliitika- ja vaimueliidist. Loodan väga, et sellest kujuneb ilus traditsioon,» sõnas Kukk.

Merje Mänd, Eesti Kirik
19.12.2007

See lehekülg on muudetud 21/05/09 @ 3:26PM.
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia