1
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   

Presidendid Ilves ja Rüütel osalesid palvus-hommikusöögil

04.12.2006 12:11

Postimees
http://euro.postimees.ee/041206/esileht/siseuudised/232328.php


Täna hommikul toimus vabariigi president Toomas Hendrik Ilvese ja president Arnold Rüütli osavõtul Tallinnas Mustpeade Majas rahvuslik palvus-hommikusöök. Lisaks praegusele ja endisele riigipeale osales kell 8 alanud hommikusöögil ühiskonnategelasi, vaimulikke ja poliitikuid, teatas palvus-hommikusöögi korraldanud Eesti Evangeelne Allianss. Rahvuslik palvus-hommikusöök on kirikute ja koguduste tippjuhtide ning poliitikute ja ühiskonnategelaste kokkusaamise foorumiks.

Peaettekandega esines suhtekorraldaja Janek Mäggi, kes rõhutas oma ettekandes vajadust teha head. Pikema välistervituse tõi Robert McEwen, endine USA Kongressi liige. McEwen tõi näiteid palve olulise rolli kohta USA ajaloos. Ta mainis ka, et USA Kongress ei vii läbi ühtegi kogunemist ilma alguspalveta.

Lühisõnavõttudega esinesid tennisist Kaia Kanepi, kunstnik Jüri Arrak, riigikogulane Tõnis Kõiv ja europarlamendisaadik Tunne Kelam. Ühispalvust juhtis Einar Soone, Eesti Kirikute Nõukogu president. Lühiettekannete esitajad tõid palve tähtsuse kohta näiteid oma elust ja mõtestasid lahti palvet kui suhtlemist jumalaga.

Kohtumine palvus-hommikusöögil on osa riigi ja kiriku vahelisest dialoogist, mis aitab kaasa üksteisemõistmisele, mis omakorda loob aluse konstruktiivsete koostöövõimaluste leidmisele, teatas korraldaja.

Iga-aastane palvus-hommikusöök toimus juba viiendat korda. Rahvuslike palvus-hommikusöökide traditsioon sai alguse 1950ndate lõpul USAs.

See lehekülg on muudetud 27/06/08 @ 11:41AM.
Avaleht   Ajalugu   Uudised   Pildigalerii   Lingid   Kontakt   


+ | SiteX engine & design by InArmonia